وکیل طلاق

وکیل طلاق – بهترین وکیل طلاق

وکیل طلاق یک فرد باتجربه و ماهر در زمینه طلاق بوده که زمینه فعالیت خود را فقط محدود به امر طلاق و مسائل مرتبط با آن کرده است. وکیل طلاق توافقی همچون دیگر وکلای پایه یک دادگستری جزو کارشناسان، کانون وکلای کشور بوده و قانوناً استحقاق هدایت پرونده‌های دعوی طلاق در مراجع صالح را دارند. شما می توانید جهت مشاوره با بهترین وکیل خانواده یا وکیل مهریه و طلاق با معصومه رمضانی وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید. در ادامه مطالب در رابطه با ویژگی‌های وکیل طلاق بیشتر سخن خواهیم گفت؛ لطفا شما نیز تا انتهای مطالب با ما همراه بمانید.

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق کسی است که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن بدون حضور در محافل دادگستری از همسر خود جدا شده و به زندگی مشترکی که ادامه آن برایتان مقدور نیست به راحتی و بدون چالش خاتمه دهید. وکیل خبره طلاق بدون آنکه از لحاظ قانونی منعی برای قبول دیگر پرونده‌های قضایی و حقوقی داشته باشد؛ تمام تمرکز خود را بر روی پرونده‌های مرتبط با طلاق گذاشته و به این ترتیب در این زمینه به تجربه و تخصص خوب و قابل قبولی دست یافته است.
همچنین به دلیل پشت سر گذاشتن دوره‌های آموزشی علمی، به تمامی مباحث قانونی و فقهی موضوعاتی که با بحث طلاق در ارتباط هستند نیز تسلط کامل دارد.

وکیل طلاق

نحوه درخواست وکیل برای طلاق

وکیل طلاق کسی است که از طرف زوجین مامور به انجام امور مرتبط با طلاق آن‌ها شده است. بنابراین نحوه درخواست وکیل مهریه و طلاق دقیقا همانند نحوه درخواست موکلین می‌باشد. در واقع وکیل به نیابت از زوجین به دادگاه خانواده مراجعه نموده و با ارائه مدارک لازم یک دادخواست طلاق با مشخصات موکل خود تکمیل کرده و به مرجع مربوطه تحویل می‌دهد.

منتهی تفاوت دادخواستی که به واسطه وکیل خبره و با تجربه طلاق تکمیل شده و به مرجع صالح داده می‌شود با دادخواستی که از طرف زوجین تکمیل می‌گردد در این است که دادخواست وکیل کامل و بی نقص بوده و این امر در تشکیل پرونده و سرعت گرفتن روند طلاق موثر و مفید می‌باشد.

ویژگی های بهترین وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق کسی است که تمام آزمون‌های علمی و تخصصی مربوطه، را پشت سر گذاشته و در حال حاضر نام او در لیست وکلای درجه دادگستری و کانون وکلا قرار دارد. این فرد از لحاظ قانونی هیچ منعی برای قبول پرونده طلاق نداشته و استحقاق دفاع از موکلین خود را دارا می‌باشد.

از طرف دیگر وکیل خوب طلاق به دلیل سال‌ها فعالیت در زمینه طلاق دارای تجارب بسیار مفید و ارزشمندی بوده که همین امر زمینه را برای دفاع جانانه او از موکلین خود فراهم می‌کند. شما با اخذ یک وکیل خبره و با تجربه طلاق حتی از حضور در جلسات مشاوره طلاق نیز معاف شده و به این ترتیب پروسه طلاق خود را زودتر به اتمام رسانده و از اتلاف بیهوده عمر خود در راهروهای های دادگاه های خانواده خلاص خواهید شد.

البته ناگفته نماند که وکیل خبره و باتجربه طلاق صرفا به فکر منافع خود نبوده و در صورتی که حس کند شما و همسرتان دوباره قادر به زندگی با یکدیگر هستید و اختلافات موجود قابل رفع و جزئی می‌باشند از منافع خود چشم پوشی کرده و جهت حفظ بنیان خانواده شما می‌کوشد. 

همچنین وکیلی که از آن به عنوان بهترین وکیل طلاق یاد می‌شود در محاسبه حق‌الزحمه خود انعطاف به خرج شده تا شما در کنار دیگر دغدغه‌های زندگی، دغدغه هزینه وکیل برای طلاق را نیز نداشته باشید، و یا به دلیل مشکلات مالی خود را از داشتن این حق محروم نسازید.

داشتن وکیل در امر طلاق مانند دیگر امور مثل وکیل کیفری و یا وکیل حقوقی به دلیل پیچیدگی‌های مباحث مرتبط با آن بسیار مهم بوده و بی‌توجهی به این مقوله علاوه بر طولانی کردن پروسه طلاق منجر به تضعیف و حتی پایمال شدن حق و حقوق شما در محافل عدليه خواهد شد. 

هزینه دادخواست طلاق چقدر است؟

هزینه دادخواست طلاق شامل موارد متعددی است که در ادامه مطالب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱- هزینه تنظیم و ثبت دادخواست که حدود ۱۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

۲- هزینه جلسات مشاوره قبل از طلاق که جلسات موجود در دادگاه برای هر دو نفر ۸۰  هزار و جلسات بهزیستی برای هر جلسه حدود ۵۰ هزار محاسبه می شود.

۳- هزینه دادرسی

۴- هزینه اعتراض به آرا دادگاه بدوی و تجدید نظر در صورتی که رای صادره مورد اعتراض واقع شود

۵- هزینه پرداختی به دفتر ازدواج و طلاق برای خواندن صیغه طلاق که در حال حاضر بین ۸۵۰ الی۱۲۰۰ هزار تومان است.

بهترین وکیل طلاق در تهران

بهترین وکیل طلاق در تهران

یکی از مهمترین قوانینی که قوه قضاییه در رابطه با وکلای رسمی دادگستری در قانونوضع کرده؛ محدودیت مکانی است. به عبارت دیگر هر وکیل تنها در محلی که به هنگام شرکت در آزمون وکالت انتخاب می‌کند، می‌تواند پرونده وکالت قبول کرده و وکالت او برای سایر مناطق کشور قانوناً مجاز نیست.

بنابراین بهترین وکیل طلاق در تهران کسی است که طبق قانون شرایط قبول پرونده در شهر تهران را داشته و جزو وکلای درجه یک شهر تهران باشد. همچنین این فرد علاوه بر فراگیری مباحث علمی و حقوقی باید دارای تجارب کافی در رابطه با پرونده‌های طلاق بوده تا با تکیه بر این دو مقوله قدرت دفاع از حق و حقوق موکل خود در کلان شهری همچون تهران را داشته بباشد.

از آنجایی که شهر تهران یک کلان شهر بوده و رفت و آمد در آن سختی های خاص خود را دارد؛ خاتمه دادن به پرونده طلاق برای زوجین بسیار مهم است. زیرا علاوه بر هزینه‌های رفت آمد کار و زندگی روزمره زوجین نیز مختل می‌گردد.

 وکیل خوب طلاق در این شهر کسی هست که به موکل خود کمک کند بدون نیاز به رفت و آمدهای پی‌درپی و هدر دادن بیهوده عمر خود، در کمترین زمان حکم طلاق خود را از محافل دادگستری بگیرد.

به هر حال زوجینی که در حال جدایی از یکدیگر هستند، هنگام رویایی با یکدیگر ممکن است قادر به کنترل خود نبوده و بین این آن‌ها بحث و جدلی به وجود بیاید. یک وکیل خوب در تهران باید پرونده طلاق در این شهر را به نحوی پیش ببرد که، نیاز به حضور موکلش در جلسات دادگاه نباشد. این امر نه تنها از لحاظ روحی و روانی برای زوجین بهتر بوده بلکه کمک می‌کند پروسه طلاق بدون فلج شدن دیگر کارهای روزمره زوجین سپری گردد.

وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در شهر تهران کسی است که به شما کمک می‌کند به صورت توافقی بدون عبور از حق و حقوق خود از همسرتان جدا شوید.

بی‌شک همه ما می‌دانیم که در طلاق توافقی زوجین با یکدیگر توافق کرده و طبق توافقی که بین آن‌ها صورت گرفته از هم جدا می‌شوند. اما حقیقت این است که طلاق توافقی بر خلاف تصور بسیاری از افراد یک مبحث حقوقی بسیار پیچیده‌ای بوده و کوچکترین اشتباه هر طرف لطمه بزرگی به حق و حقوقش خواهد زد. به همین دلیل یکی از توصیه اکید کارشناسان حقوقی در این باره این است که حتما هنگام تصمیم به جدایی به صورت توافقی از همسر به فکر اخذ یک وکیل خبره نیز باشید. یا حداقل هنگام تنظیم توافقنامه طلاق از راهنمایی‌های یک کارشناس حقوقی ماهر در این زمینه بهره بجوید.

همانطور که گفتیم طلاق توافقی یکی از مباحث پیچیده، مرتبط با حقوق خانواده بوده و فقط یک وکیل طلاق توافقی خبره و با تجربه است که می‌تواند یک توافقنامه مناسب را بین شما و همسرتان منعقد کند.

لازم به ذکر است که بحث توافقنامه در مبحث طلاق بسیار مهم است. زیرا قاضی پرونده طلاق با استناد با همان توافق صورت گرفته بین شما و همسرتان، پرونده طلاق را پیش برده و رای نهایی را با توجه به آن صادر می‌کند. جهت درک بهتر مطلب ما ادامه مطالب را با ذکر یک مثال پیش خواهیم برد تا شما نیز پی به اهمیت حضور وکیل طلاق توافقی برای طلاق ببرید.

همانطور که می‌دانید مهریه یکی از موضوعات مهم مرتبط با طلاق است که در طلاق توافقی شرایط آن را زوجین در توافقنامه تعیین می‌کنند. ممکن است طبق توافق صورت گرفته زوجه اقدام بخشش مهریه، و زوج نیز در ازای آن راضی به طلاق زوجه شود. یا ممکن است توافق به بخشش نصف مهریه در ازای رضایت به طلاق زوج صورت گرفته باشد. یا آنکه زن با اخذ تمام مهریه خود از همسرش، در حال جدایی از او است.

نکته‌ای که در اینجا بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد نحوه قید کردن این موضوع در توافقنامه هست. هنگامی که به جای بذل و بخشش مهریه، در توافقنامه اخذ مهریه قید گردد، زن دیگر حق رجوع از بذل خود را نخواهد داشت. اما مرد در دوران عده می‌تواند از طلاق زن پشیمان شده و به تو رجوع کند. به این ترتیب حقوق زن فقط با قید اخذ به جای بذل در توافقنامه به طور کلی از بین می‌رود.

بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است که طلاق توافقی را یک موضوع پیش‌پا افتاده تلقی نکرده و حتما هنگامی که تصمیم به جدایی به صورت توافقی می‌گیرید با یک وکیل طلاق توافقی خوب در شهر تهران در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی طلاق

مشاوره تلفنی طلاق

خوشبختانه امروزه شرایط زندگی نسبت به قبل کلا عوض شده و امکان دسترسی به امکانات برای مردم به راحتی مقدور است. بسیار از افراد هستند بنابر دلایلی همچون مشغله‌های کاری امکان رجوع به دفاتر وکلا و کارشناسان حقوقی را جهت دریافت مشاوره ندارند. این قبیل افراد می‌توانند به راحتی از طریق پل‌های ارتباطی که بسیاری از وکلای عزیزان در اختیارشان قرار می‌دهند به صورت تلفنی مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز را دریافت نمایند.

به این ترتیب اگر شما نیز در شرایطی قرار دارید که امکان اخذ وکیل طلاق توافقی و مراجعه حضوری برای دریافت مشاوره را ندارید؛ قادر هستید، به این طریق می‌توانید اقدام کنید.

مهم ترین قوانین طلاق در ایران

قوانین طلاق در کشور ما برگرفته از حقوق فقه اسلامی بوده و تقریبا تمام قوانین حاکم بر مقوله طلاق بر گرفته از کتاب فقه شافعی است. معمولا موضوعاتی که در قوانین طلاق به آن‌ها پرداخته شده است شامل حق طلاق، حضانت فرزندان، مهریه، جهیزیه، نفقه و عده است که در ادامه به آن‌ها  خواهیم پرداخت.

نفقه

 این حق در صورتی به زن تعلق می‌گیرد که او در طول رابطه مشترک از وظایف زناشویی خود سرباز نزده و بدون اجازه مرد محل زندگی را ترک نکرده باشد. بنابراین در صورتی که زن تا زمان طلاق در محل زندگی مشترک مانده و تمام وظایف زناشویی خود را نیز به جایی آورده است، در صورتی که مرد از پرداختن حق نفقه خودداری کرده باشد؛ قانون او را محکوم به پرداخت آن می‌کند.

حق طلاق

طبق قوانین موجود حق طلاق در ایران با مرد بوده و تنها در مواردی که قانون پیش‌بینی کرده است زن قادر به جدایی از همسر خود خواهد بود. البته در صورتی که زوجه بخواهد و زوجه نیز به خواسته او تن دهد، می‌توان از همسر خود حق طلاق بگیرد. در صورتی که زن این حق را داشته باشد البته به صورت محضری، در شرایطی خاص امکان جدایی از همسر را بدون اجازه از او دارد.

حضانت

دیگر مقوله مرتبط با بحث طلاق حضانت فرزندان است. حضانت یکی از مهم ترین و مورد بحث ترین موضوعات است چرا که در آینده فرزند تاثیر بسیاری دارد. حق حضانت نیز طبق قانون با پدر می‌باشد. البته در اینجا یک استثنا وجود دارد. در صورتی که مادر تمایل به نگهداری فرزند خود داشته باشد، اگر فرزند کمتر از هفت سال باشد این امکان برای او وجود دارد.

مهریه

مهریه یکی از مهمترین موضوعات مرتبط با طلاق است. طبق قانون به محض وقوع عقد ازدواج  بین زوجین زن صاحب نصف مهریه می‌شود و پس از تشکیل زندگی مشترک و شروع رابطه زناشویی زن صاحب تمام مهریه مقرر شده در عقدنامه می‌گردد. بنابراین هنگام طلاق مرد موظف است تمام حق و حقوق زن را که مهریه را نیز شامل می‌شود به او بدهد.

عده

عده مدت زمانی است که طبق قانون و شرع زن بعد از طلاق حق ازدواج با مرد دیگری را ندارد. مدت زمان عده برای زنان سه ماه بوده که در برخی از طلاق‌ها همانند طلاق رجعی پس از جاری شدن صیغه طلاق، در مدت زمان عده مرد حق رجوع به همسر و انصراف از طلاق را دارد.

جهیزیه

طبق قانون فراهم نمودن تمام لوازم زندگی با مرد می‌باشد. اما طبق روال عرف در کشور ما دختران هنگام ورود به منزل همسر لوازمی را به عنوان جهیزیه با خود می‌برند. هنگام طلاق در صورتی که زن فاکتور جهیزیه داشته باشد می‌تواند طبق همان فاکتور لوازمی را که با خود برده است پس بیاورد.

مبحث طلاق یکی از امور بسیار پیچیده حقوق خانواده می‌باشد که امروزه بسیاری از پرونده موجود در دادگاه‌های خانواده را به خود اختصاص داده است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند بحث طلاق نیازی به اخذ وکیل نداشته و خود آن‌ها با چند جلسه حضور در دادگاه خانواده می‌توانند به زندگی مشترک در کنار همسری که دیگر قادر به ادامه آن نیستند خاتمه دهند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه بوده و عدم اخذ وکیل علاوه بر آنکه منجر به طولانی شدن پروسه پرونده می‌گردد، احتمال پای‌مالی حق و حقوق زوجین را نیز بسیار بالا می‌برد. 

مشاوره با وکیل طلاق

یکی از مهم‌ترین و بهترین کارهایی که باید هر کسی برای طلاق خود انجام دهد، مشاوره با وکیل طلاق می‌باشد. همه ما می‌دانیم که روند اداری و قانونی طلاق در ایران مشکلات و پیچیدگی‌هایی دارد که فقط و فقط به کمک یک وکیل درجه یک امکان پذیر می‌باشد. مشاوره با وکیل طلاق می‌تواند شما را با قوانین مربوط با این موضوع و راه حل های بسیار مفید و کاربردی آشنا کند. البته انجام شدن پروسه طلاق به کمک وکیل طلاق به مقدار قابل توجهی از پیچیدگی‌ها و چالش‌های این موضوع کم می‌کند. همان طور که می‌دانید همه مردم از روند قانونی طلاق و راه حل ‌های مهم و سریع آن بی اطلاع بوده و نیازمند یک فرد مجرب در این زمینه هستند. با مشاوره کردن با یک وکیل طلاق حرفه‌ای قطعا این مسیر برای شما سهل و آسان خواهد بود و همچنین به تمامی حق و حقوق خود آگاه می‌شوید.
لازم است بدانید که اگر در جدا شدن از همسرتان به چالش‌های زیادی برخورد نکرده‌اید، می‌توانید با یک جلسه مشاوره که عموما رایگان نیز است، پرسش‌های خود را از بهترین وکیل طلاق بپرسید. مشاوره با وکیل طلاق زمانی نیازمند تعداد جلسات بالا است که طرفین برای جدا شدن از یکدیگر توافق نداشته و یا یکی از آن‌ها قصد پرداخت حق و حقوق قانونی طرف مقابل را ندارد. لازم به ذکر است که اگر درخواست طلاق از سوی زوجه یا همان خانم صورت بگیرد، قطعا کار کمی سخت‌تر خواهد بود. بهتر است بدانید که یک وکیل طلاق حرفه‌ای و با تجربه می‌تواند نتیجه پرونده را به نفع شما به پایان برساند و از هرگونه پایمال شدن حق، جلوگیری کند، از این رو انتخاب یک وکیل کاربلدی که دقت، شناخت و آگاهی لازم را در این زمینه داشته باشد، بسیار با اهمیت است.

درخواست وکیل طلاق

درخواست وکیل طلاق

همان طور که می‌دانید، هر وکیلی تخصص خاص و تجربه بالایی در پرونده‌های مخصوص دارد. به طور مثال وکیل طلاق بیشتر پرونده‌های طلاق را قبول و به آن‌ها رسیدگی کرده است که البته تجربه‌های زیادی نیز در این زمینه کسب نموده. درخواست وکیل طلاق خوب و عالی شاید در ابتدا، امری سخت و دشوار به نظر برسد اما با شناخت ویژگی‌های افراد کارشناس در این مورد می‌توانید بهترین انتخاب و درخواسط وکیل طلاق را داشته باشید. قطعا هیچ کسی برای انتخاب وکیل متخصص در امر طلاق به دنبال فردی عادی و تازه کار نمی‌گردد. به طور کلی وکیل در یک کلمه معنی معنی می شود: قابل اعتماد باشد!

موکل باید بدون هیچ گونه استرس و نگرانی، به وکیل خود اعتماد کند و تمام جزئیات و حتی رازهای خود را برای کمک بیشتر به او بگوید. نکته قابل توجه این است که اگر به وکیل طلاق اعتماد نداشته باشید و تمام نکات ریز درخواست طلاق را به او نگویید، نمی‌تواند به خوبی شما را راهنمایی کند. برای برنده شدن در دادگاه می‌بایست تمامی جزئیات روابط و مشکلات ریز و درشت زندگیتان را برای او بازگو کنید. در این صورت وکیل شما می‌تواند پرونده را کاملا به نفع شما در دادگاه پیش ببرد و فرد برنده شما باشید که به تمام حق و حقوق خود رسیده اید. برای درخواست وکیل طلاق اولین کاری که هر کسی می‌کند، شروع به پرسش از اطرافیان، فامیل و یا دوستان خود می‌کند که از حق نگذریم بسیار تاثیر گذار هم می‌باشد.هر کسی که برای رفع مشکلات خانوادگی به وکیل مراجعه کرده در بیشتر موارد تمام مشکلات او به راحت‌ترین و بهترین روش حل شده است.
البته تمامی وکلا در همه‌ی پرونده‌های خود موفق نیستند و به صورت 100 درصدی نمی‌توان راجع به این موضوع نظر داد، اما اگر وکیل طلاق دارای تجربه کافی در این زمینه باشد، قطعا می‌تواند پرونده را به سمت مناسب و درستی برای شما هدایت کند. پس تا به این‌جا متوجه شده‌اید که انتخاب یک وکیل طلاق در تهران و یا هر شهر دیگری بسیار مهم است. برای درخواست وکیل طلاق به این نکته توجه داشته باشید که متخصص در دعاوی خانوادگی و طلاق باشد. زمانی که قصد شما طلاق است یعنی جرمی مرتکب نشده‌اید و تنها برای حفظ حق و حقوق خود می‌خواهید از یک وکیل درجه یک استفاده کنید، پس حتما برای طلاق باید یک کارشناس حرفه‌ای در این زمینه انتخاب کنید. این روزها وکیل طلاق عالی و مناسب کاری بسیار راحت است، تنها کافیست قبل از درخواست به خوبی تحقیق کرده باشید.

وکیل طلاق توافقی

همان‌طور که از نام آن مشخص است، زن و مرد با یکدیگر برای جدایی و تقسیم حق و حقوق خود، توافق می‌کنند و یک وکیل طلاق توافقی برای خود انتخاب خواهند کرد. البته طلاق توافقی در هیچ کجای متون قانونی تعریف نشده است اما این کار با رضایت طرفین تحت حمایت قانون می‌باشد. در این نوع از جدایی زن و مرد بر تمام مسائل مالی و غیر مالی و همچنین حق و حقوق خود توافق دارند و وکیل طلاق توافقی در این زمینه آن‌ها را کمک می‌کند تا روند پرونده، سریع و آسان پیش برود. طلاق توافقی نیز در دادگاه برگزار می‌شود و از نظر قانونی هم جایز می‌باشد.
وکیل طلاق توافقی در تسریع موارد زیر به شما کمک خواهد کرد:
✔️ در کم‌ترین مدت زمان و سریع‌ترین شکل، پرونده شما توسط وکیل طلاق در جریان است.
✔️ بهترین ویژگی آن، عدم نیاز زن و مرد در روند پرونده می‌باشد.
✔️ اگر تنظیم دادخواست هر یک از طرفین در طلاق توافقی ناقص باشد و یا از نظر قانونی مشکلاتی داشته باشد، قطعا برای برطرف کردن آن‌ها، پروسه طلاق به طول می‌انجامد که البته با انتخاب درست وکیل طلاق توافقی می‌توانید از بروز چنین چالش‌هایی جلوگیری کنید.
✔️ وکیل طلاق موجب می‌شود تا از تنش و چالش‌های بین زوجین جلوگیری شود و مسیر پرونده سریع پیش برود.
✔️ قطعا حضور یک وکیل با تجربه در زمینه طلاق توافقی باعث جلوگیری از طولانی شدن پرونده خواهد شد.
✔️ البته که حق الوکاله یک فرد کاربلد کم نیست اما از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌شود و کار شما بدون ذره‌ای نگرانی پیش می‌رود.

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد

با استفاده و کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی می‌توانید مسیر پرونده خود را به کم‌تر از یک ماه برسانید و بدون وکیل مدت زمان پروسه طلاق بین 4 الی 6 ماه به طول می‌انجامد. بهتر است بدانید که هم اکنون روند درخواست طلاق در ایران به این صورت است که: ابتدا فرد باید در دفاتر خدمات قضایی ثبت دادخواست کند، تعیین دادگاه شعبه مربوطه، سپس رفتن به شعبه مشخص شده و صدور رای گواهی عدم امکان سازش و دیگر مراحل قانونی را پشت سر بگذارد. برای تسریع در تمامی این موارد مشاوره با وکیل طلاق به شما پیشنهاد می‌شود. لازم به ذکر است که زمان گفته شده در پروسه طلاق ممکن است در شهرهای مختلف ایران با یکدیگر تفاوت داشته باشد. طی کردن تمام موارد و مراحل نام برده شده در یک شهر حتی کم‌تر از یک ماه طول می‌کشد و در شهر دیگر ممکن است بیش از 6 ماه هم زمان ببرد. اما در تمامی مراحل مشورت با یک وکیل طلاق شما را تا حد زیادی کمک خواهد کرد.

هزینه طلاق توافقی

هزینه‌های طلاق شامل: هزینه ثبت کردن اولیه دادخواست، حق الوکاله وکیل خانواده، مشاوره خانواده، آزمایش بارداری بانوان، هزینه‌های مربوط به طلاق در محضر و موارد کوچک دیگری می‌باشد. البته لازم به ذکر است که در صورتی که طلاق توافقی باشد هزینه دادرسی و دادخواست طرفین در صورتی که از جانب هر دو باشد، تقسیم بر زن و مرد به میزان مساوی خواهد بود.
در آخر هم واحد مخصوص مشاوره دادگاه نیز هزینه‌ای را برای حق مشاوره طرفین دریافت می‌کند که در شهرهای گوناگون ایران نیز این پرداختی متفاوت است.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک لازم و مهم برای طلاق توافقی زوجین عقدنامه، شناسنامه و کارت ملی هر یک از طرفین می‌باشد. اگر کارت ملی همراه خود ندارید دانستن کد ملی کفایت می‌کند و نیازی به اصل خود کارت ملی نمی‌باشد، مثلا کپی از آن نیز کار شما را حل می‌کند. اگر هم عقدنامه به هر دلیلی در دسترس شما نباشد می‌توانید به دفترخانه رسمی که برای ازدواج به آن مراجعه کردید را پیدا کرده تا مسئولین به شما یک رونوشت قانونی بدهند.

وکیل تضمینی طلاق

قطعا با مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید که برای انجام هر کاری در دادگاه بهتر است از وکیل مخصوص به آن بهره ببرید. به طور کلی تمامی وکلای پایه یک دادگستری می‌توانند در تمامی مسائل و پرونده‌های حقوقی و قضایی در کنار شما باشند اما بهتر است برای امری مانند طلاق از وکیل متخصص و مجرب طلاق مشاوره بگیرید. وکیل تضمینی طلاق با توجه به تجربیات و داشتن هزاران پرونده طلاق می‌تواند شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن راهنمایی کند و موفق به کسب تمامی حق و حقوق خود شوید. با انتخاب وکیل طلاق قطعا پرونده به نفع شما پایان خواهد یافت و این موضوع تضمین محکمی برای موکل به شمار می‌رود.