بهترین وکیل ملکی

معاملات املاک و مستغلات شامل فروش و مبادله املاک مسکونی ، اداری یا تجاری بین دو یا چند طرف است. املاک در قوانین مدنی، جزء اموال غیر منقول دسته بندی شده اند . به علت عدم ثبات بهای ملک و بالا رفتن روزافزون ارزش ملک و املاک، این مساله همیشه با چالش های فراوانی روبرو بوده است. از جمله این چالش ها می توان به موارد مربوط به حصول درآمد از املاک، نگهداری املاک در مقابل تعدی به آنها ، تقسیم املاک مشاع و کلیه موارد قانونی و حقوقی مربوط به املاک اشاره کرد. بنابراین لزوم استفاده از وکیل ملکی مسلط به دعاوی مرتبط به ملک و املاک مشخص می شود.

نقش وکیل ملکی در انواع معاملات ملکی

فراتر از خرید و فروش متعارف ملک، که به موجب آن صاحب خانه ، خانه اش را به خریدار می فروشد ، انواع مختلفی از معاملات املاک و مستغلات وجود دارد. خریداران و فروشندگان انواع معاملات را ترتیب می دهند تا اطمینان حاصل شود که انتقال مالکیت صورت می گیرد، حتی بوسیله دریافت وام از بانک مسکن معمولی یا دیگر بانک ها و در این میان وکیل در تهران می تواند نقشی تعیین کننده و راهگشا برای فروشندگان و خریداران ایفا نماید .

با تأمین مالی صاحب ملک، خریدار یک وام مسکن را به عنوان بخشی از ثمن معامله در اختیار فروشنده می گذارد که پس از مدت زمان مشخصی در اختیار مالک ملک قرار می گیرد . مبلغ تامین مالی توسط بانک می تواند کل قیمت خرید ملک یا درصد کوچکی از آن باشد. از آنجا که فروشنده باید قبل از فروش اموال خود ، وام خود را پرداخت کند، فروشندگان با وام های پرداخت شده به طور کامل، هدف اصلی برای این نوع معامله املاک و مستغلات هستند.

وکیل ملکی چه کاری انجام می دهد؟

وکلای املاک و مستغلات می توانند تقریبا در هر وضعیتی که مربوط به املاک تجاری یا مسکونی باشد، به شما کمک کنند. این وکلا میتوانند به شما در روند خرید، فروش یا اجاره دادن یک ملک کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما در معامله سلب حق اقامه دعوی، تأمین مالی، معاملات اسناد، مسائل مربوط به محیط زیست و یا مذاکره در مورد شرایط معامله کمک کنند.

بعضی از ایالت های آمریکا مانند جورجیا، کارولینای جنوبی و ماساچوست نیاز به حضور وکیل برای معاملات املاک دارند. در ایالات دیگر، از جمله آلاباما و کارولینای شمالی، ممکن است به یک وکیل برای کمک به بسته شدن قرارداد نیاز داشته باشید.

حتی اگر شما ملزم به استخدام بهترین وکیل ملکی نباشید، مزایای استخدام یک وکیل این است که شما می توانید درباره بازبینی قراردادها و یا اسناد دیگر و به منظور حافظت از شما مطمئن باشید. در اینجا یک خلاصه ای از خدمات یک وکیل املاک و مستغلات را تشریح می کنیم:

 • شرایط قانونی قرارداد خرید یا فروش را به شما توضیح می دهد، از جمله نحوه تسلیم شدن و یا تسلط به اموال
 • هر گونه نقص عنوان را برای شما شرح می دهد و چگونگی رفع نقص آن را نیز به شما نشان خواهد داد
 • ارزیابی هر گونه معاهدات، منافع، خدمات و سایر وظایف در مورد ثبت اموال
 • تمام اسناد لازم برای خانه شما را فراهم می کند.
 • شرایط وام مسکن را توضیح می دهد و با وام دهنده مذاکره می کند تا در صورت لزوم آنها را تغییر دهد
 • محاسبه بدهی مالیاتی مربوط به خرید یا فروش املاک و مستغلات

استخدام بهترین وکیل ملکی

اگر شما قصد استخدام بهترین وکیل ملکی را دارید ، این را در نظر بگیرید که برنامه ریزی املاک کاری جدی است. یک کلمه اشتباه یا یک امضای از دست رفته می تواند کل اراده و اطمینان فی ما بین را از بین ببرد. به غیر از این ، سه دلیل ذکر شده در پایین باید شما را متقاعد بسازد که به دنبال یک وکیل خبره و مناسب ملکی به عنوان بهترین وکیل ملکی باشید تا اسناد شما را تنظیم کند.

قوانین کشور در مورد اینکه چه چیزی می تواند و یا نمی تواند در حیطه امور ملکی و وکیل ملکی باشند، بسیار مشخص است. قانون مشخص می کند که چه شخصی در زمینه وکالت امور ملکی ، توانایی وکالت دارد.

اگر فکر می کنید که با استفاده از فرم های موجود در اینترنت یا کتاب می توانید خودتان برای تهیه اسناد برنامه ریزی املاک اقدام نموده و اینگونه ، چند تومانی صرفه جویی کنید، باید گفت که کاملا دراشتباه هستید. برنامه ریزی خرید املاک و مستغلات نیازمند داشتن حداقل اطلاعات حقوقی و آشنایی با قوانین روز مملکت است و این مسئله اهمیت استفاده از وکیل ملکی را واضح و مبرهن می سازد .

پس بهتر است که یک وکیل خبره استخدام کرده و اینگونه از خرج کردن مقادیر فراوانی پول برای اصلاح اشتباه خود پیشگیری نمایید.

نگاهی به زندگی و دارایی های خود بیاندازید تا ببینید که آیا شما در یکی از دسته های زیر قرار میگیرید یا خیر :

ـ شما در ازدواج دوم خود هستید ؟

ـ شما یک یا چند کسب و کار دارید ؟

ـ شما املاک و مستغلاتی در بیش از یک استان دارید ؟

ـ شما یک عضو خانواده معلول دارید ؟

ـ شما فرزندان کوچک دارید ؟

ـ شما بچه ای ندارید ؟

ـ شما می خواهید برخی یا همه املاک خود را به خیریه واگذار کنید ؟

ـ شما دارایی های قابل توجهی دارید ؟

ـ شما اخیرا طلاق گرفته اید ؟

ـ شما اخیرا همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده خود را از دست داده اید ؟

اگر شما در یکی از دسته های بالا قرار می گیرید پس بهتر است که هرچه سریعتر به دنبال استخدام بهترین وکیل ملکی باشید تا سندهای مورد نیاز شما را تنظیم کند.

وکیل متخصص امور ملکی کیست؟

امور ملکی یکی از رایج ترین و شایع ترین مسائل حقوقی کشور است که حل و فصل آن ها زمان زیادی را از دادگاه های حقوقی گرفته است.در گذشته به علت جمعیت پایین و وسعت اراضی ، مالکیت ملک ها به گونه ای دیگر بود.به عنوان مثال یک کشاورز می توانست زمینی را یافته و امور زراعی خود را بر روی آن انجام دهد و هیچ گونه مشکلی هم در این زمینه وجود نداشت.

اما امروزه برای تصاحب هر گونه ملکی نیاز به تنظیم اسناد و مدارک خاص وجود دارد.

مالک باید از طریق این سند اثبات کند که ملک به وی تعلق دارد.اما مواقع بسیاری موضوع به همین سادگی حل و فصل نمی شود و مدعیان زیادی بر سر مالکیت یک ملک با یکدیگر درگیر شوند.

به همین علت امور ملکی محل مناقشات فراوانی هستند و به همین راحتی و سادگی نمی توان از کنار آن ها گذشت.وکلای املاک بهترین گزینه هایی هستند که می توان به هنگام بروز این معضلات به آن ها مراجعه کرد. بهترین وکیل ملکی می تواند در وهله موضوع پرونده شما را مشخص کند و پس از آن به سراغ پیگیری آن در دادگاه ها برود

کانون وکلای دادگستری مرکز با در اختیار داشتن بهترین وکلای تهران می تواند به کلیه دعاوی حقوقی شما رسیدگی کرده و نتیجه ی قابل قبولی را برایتان کسب کند.

وکیل متخصص املاک کیست؟

وکیل متخصص املاک بیش از هر کسی می داند که دعواهای مختلف ملکی را چگونه پیگیری کند.

به عنوان مثال تفاوت بسیاری میان دعوای خلع ید ، تخلیه ید و تصرف عدوانی وجود دارد و شخصی که در امور ملکی مهارتی نداشته باشد می تواند به راحتی این سه را با یکدیگر اشتباه بگیرد .

وکیل متخصص امور ملکی می تواند به نحوی به شما کمک کند تا مورد خاص پرونده خود را به خوبی متوجه شوید و اقدام متقضی را بر اساس نوع پرونده پیش بگیرید

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که نوع نوشتن دادخواست های حقوقی نیز بسیار دقیق و پیچیده است.شما باید بدانید که دقیقا در متن خود چه چیزی را بنویسید و درج یک مطلب اشتباه می تواند به این مسئله منجر شود که دادخواست شما پذیرفته نشود

وکیل امور ملکی تنها شخصی است که می تواند به درستی این گونه دادخواست ها را تنظیم و به دادگاه های مربوطه ارائه کند.

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی تهران را می توانید به راحتی از شهرت وی بشناسید. وکلای بسیاری وجود دارند که امور و دعاوی ملکی را پیگیری می کنند اما تنها گروهی از وکلا هستند که می توانند موضوع خاص پرونده شما را درک کنند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ وکیلی نمی تواند در تمام زمینه های حقوقی خبره و ماهر باشد و اکثریت آن ها ترجیح می دهند که تنها در یک موضوع مهارت های لازم را کسب کنند.به همین علت توصیه ما به شما این است که حتما به سراغ وکیلی بروید که در امور ملکی متخصص و دوره دیده باشد.

مشاوره حقوقی املاک رایگان

کانون وکلای دادگستری مرکز ، مجموعه ای است که سال هاست در زمینه کلیه دعاوی حقوقی از جمله دعاوی املاک،مالی و ثبت شرکت ها فعالیت می کند.از نکات مثبتی که در این مجموعه انجام می شود این است که شما عزیزان می توانید به صورت تلفنی مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنید.

همین امروز تلفن خود را بردارید و با وکلاس کانون وکلای دادگستری مرکز تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی ممکن را دریافت کنید.

در این مجموعه به کلیه دعاوی حقوق از جمله :

 • خلع ید
 • تخلیه ید
 • تصرف عدوانی
 • الزام به تنظیم سند
 • قراردادهای املاک

رسیدگی می شود.

وکیل دعاوی ملکی

دعاوی ملکی یکی از رایج ترین پرونده های موجود در دادگاه ها می باشد و پیچیدگی ها و ظرایف بسیاری دارد که تنها با حضور یک وکیل متخصص در امور ملکی می توان نسبت به حل آن ها اقدام نمود.

به هنگام خرید و فروش املاک ، باید دقت زیادی صورت بگیرد چرا که هرگونه اشتباهی در این روند ، می تواند منجر به بروز مشکلات حقوقی در آینده شود و فرد را متحمل هزینه های سنگینی نماید که البته هر کسی از عهده ی آن ها بر نخواهد آمد.

اما بهترین اقدام ممکن چیست ؟ در این مطلب به سراغ وکیل پایه یک دادگستری ،رفته ایم و نظرات وی را در این باره جویا شده ایم.با ما همراه باشید.

دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری چنین اذعان داشته است که یکی از پر تکرار ترین پرونده های موجود مربوط به دعاوی ملکی است که مناقشات بسیاری در چگونگی حل و فصل آن ها وجود دارد

یکی از مهم ترین دعاوی ملکی مربوطه به تنظیم سند و قولنامه است.

متاسفانه بیشتر افراد برای تنظیم سند و قولنامه به جای این که به یک وکیل متخصص و ماهر در زمینه های ملکی مراجعه کنند ، نزد یک بنگاه دار رفته و تمام این مسائل را به وی می سپارند اما در نظر داشته باشید که بنگاه دار هیچ گونه اطلاعاتی راجع به قوانین ملکی ندارد و به همین خاطر نمی تواند شما را از تمام ریزه کاری ها و ظرایف عقد یک قرارداد ملکی آگاه سازد.

تنظیم سند به دو شکل انجام می شود :

سند عادی و سند رسمی

سند عادی قراردادی است که بر اساس توافق طرفین نوشته می شود و در همان بنگاه به امضای هر دو طرف قرارداد خواهد رسید.

اما سند رسمی سندی خواهد بود که در دفاتر تنظیم سند رسمی امضا خواهد شد و کد پیگیری ملک دریافت خواهد شد.

متاسفانه بیشتر افراد به هنگام قولنامه ی یک ملک ، تبصره ی الزام به تنظیم سند را درج نمی کنند و همین مسئله مشکلاتی را برای آنان به وجود خواهد آورد که حل آن ها پیچیده و با دردسرهای زیادی همراه است.

به علت نوسانان بازار املاک، بیشتر افراد تصور می کنند که قولنامه بهترین راه حل ممکن برای عقد یک قرارداد ملکی است اما این مسئله تنها به ضرر هر دو طرف خواهد بود.

در نظر بگیرید که فروشنده ملکی را به خریدار فروخته باشد و تنها سند موجود راجع به این مسئله ، قولنامه ای است که در بنگاه نوشته شده!!

اما پس از مدتی قیمت ملک فروخته شده به شدت بالا می رود و همین مسئله به این منجر خواهد شد که فروشنده نسبت به این فروش پشیمان شود.

و به این علت که هیچ گونه وجه التزامی در نظر گرفته نشده است ، به راحتی می توان این قولنامه را باطل کرد.

اما به کمک یک وکیل می توان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری به عمل آورد

وکالت دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک کیست و از کجا می توانیم وی را پیدا کنیم ؟ تصمیم داریم در این مطلب به این مسئله بپردازیم و بگوییم که چرا دعاوی ملکی با دیگر دعاوی های حقوقی تفاوت دارند و باید حتما از بهترین وکیل ملکی جهت حل و فصل آن ها استفاده کرد.

دعاوی ملکی به آن دسته از دعواهای حقوقی گفته می شود که موضوع اختلاف بر سر یک ملک (زمین،خانه،مغازه و …) باشد.

همان طور که احتمالا خود نیز می دانید کلیه اموال فرد به دو دسته منقول و غیر منقول گفته می شود.اموال منقول دسته ای از اموال هستند که قابل جا به جایی و انتقال می باشند مانند خودرو و…

اما اموال غیر منقول به اموالی گفته می شود که قابلیت جا به جایی عین مال وجود نداشته باشد مثل خانه، زمین و …

دعاوی املاک به دو دسته تقسیم می شوند : حقوقی و کیفری

تشخیص این که برای دعاوی ملکی می توان از کدام جنبه شکایت کرد بر عهده بهترین وکیل تهران است .پس بهتر است با خیال راحت امور ملکی خود را به یک وکیل خبره و ماهر بسپارید.

وکیل برای خرید ملک

شاید به نظر شما بیهوده باشد اما توصیه اکید کانون وکلای دادگستری مرکز به شما این است که به هنگام خرید یک ملک حتما با یک وکیل برای خرید ملک ، مشورت کنید .

قراردادهای خرید و فروشی که امضا می شود ، بسیار حساس و دقیق باید نوشته شوند و به همین علت حضور یک وکیل ملکی می تواند برگ برنده ای براش شما باشد.

شما می توانید جهت تماس با خانم معصومه رمضانی با شماره 09179627180 تماس حاصل فرمایید.