مشاوره حقوقی دارای ویژگی‌های زیر است: مشاوره حقوقی نیاز به دانش، مهارت، آموزش و قضاوت حقوقی دارد. مشاوره حقوقی قانون خاصی را در مجموعه ای از شرایط اعمال می کند. مشاوره حقوقی بر حقوق یا مسئولیت‌های قانونی یک فرد تأثیر می گذارد. مشاوره حقوقی در مشاور ایجاد مسئولیت می‌کند. مشاور حقوقی حرفه‌ای است که راهنمایی‌های حقوقی را به مشاغل و افراد ارائه می دهد. زمینه های متداول مشاوره حقوقی شامل قانون تجارت، املاک و مستغلات، امور خارجی و حقوق مالی و دعاوی شخصی و خانوادگی است. مشتریان مشاوران حقوقی را استخدام می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تصمیمات قانونی اتخاذ می‌کنند. یک مشاور حقوقی وظیفه دارد مشکل حقوقی مشتری و یا موکل خود را به صورت عمیق تجزیه و تحلیل کند و پیش بینی‌های لازم را در این زمینه به مشتری اطلاع دهد و فرد را برای جلسات دادگاه و دعاوی قضایی و حقوقی آماده کند و در تمام مسیر حقوقی همراه مشتری باشد. مشاور و وکیل حقوقی وظیفه دارد در طول فرآیند کاری مشاوره، اطلاعات شخصی و حقوقی مشتری را کاملاً محرمانه نگه دارد و به او در پیروز شدن دعاوی حقوقی‌اش کمک کند.

مشاوره حقوقی | مشاور حقوقی

مشاوره حقوقی، نوعی از مشاوره است که توسط وکیلان مجرب و حرفه‌ای در زمینه‌های مالی، تجاری، خانوادگی، درمانی و … به مشتریان ارائه می‌شود.
مشاوران حقوقی و وکلای دادگستری با کیفیت ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و خدمات کامل حقوقی را تضمین می کند.
مشاوره حقوقی با هدف ارائه خدمات کامل و باکیفیت به مشتریان، انجام می‌شود و هدف این مشاوره آن است تا موضوعات حقوقی خاص اشخاص را توسط مشاوران درک شده و به آن‌ها در این زمینه کمک شود.
در ادامه مقاله با کار مشاوران حقوقی و این نوع مشاوره بیشتر آشنا خواهید شد.

مشاوره حقوقی

از نقطه نظر حقوقی، ارائه مشاوره حقوقی معادل وکالت است و تنها وکیل پایه یک دادگستری دارای مجوز که با مشتری رابطه وکیل و موکل برقرار کرده است،
می تواند یک مشاوره واقعی را به موکل خود ارائه دهد. به دلیل تعهدات ناشی از ارائه مشاوره حقوقی، مشاوره دهنده نیز در نتیجه اطلاعات ارائه شده، ملزم به رعایت حقوق و مسئولیت‌های خاصی است. افرادی که به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه و بدون مهارت، مشاوره حقوقی ارائه می‌کنند، اساساً در اجرای قانون اخلال ایجاد می‌کنند و بنابراین مشمول مجازات‌‌ می‌‌شوند.

مشاوره حقوقی، توافقی را بین یک وکیل کیفری و موکلش بر اساس موضوع حقوقی خاصی که موکل تجربه می‌کند تشکیل می دهد. به طور خلاصه، یک مشاوره خوب دارای ویژگی‌های زیر است:
این نوع مشاوره نیاز به دانش، مهارت، آموزش و قضاوت حقوقی دارد، قانون خاصی را در مجموعه‌ای از شرایط اعمال می کند، بر حقوق یا مسئولیت‌های قانونی وکیل حقوقی تأثیر می گذارد و در او ایجاد مسئولیت می‌کند.

مشاوران حقوقی اساساً با سایر شرکت‌‌های حقوقی که روش‌های خلاقانه و متنوعی از خدمات حقوقی ارائه می‌کنند، متفاوت هستند. یک مشاور حقوقی از دانش حقوقی برای افزایش کارایی و سودآوری شرکت حقوقی استفاده می کند. مشاوران حقوقی علاوه بر مشاوره در مورد راه حل های مناسب در زمینه‌های مختلف حقوقی، استراتژی‌ها و اطلاعات حقوقی را بررسی کرده و
ریسک ها را نیز با مشاوره در مورد برنامه ها و مسائل مربوط به حقوق موکل مدیریت می کنند. یک وکیل حقوقی مجرب، با تجزیه و تحلیل مشکلات و ایجاد راه حل به افراد کمک می کند تا به اهداف خود در دعاوی دست یابد. مشاوران حقوقی به غیر از مذاکره، تدوین و بررسی اسناد حقوقی، تحقیقات حقوقی نیز انجام می دهند و اوراق بهادار، بیمه و مشکلات مربوط به موکلان خود را را تجزیه و تحلیل می کنند.

اقتصاد امروز، فرصت‌‌های فراوانی را برای متخصصان به نام مشاوران حقوقی فراهم کرده است. دهه اخیر، دهه مشاوران حقوقی در دنیای حقوقدانان بوده است. پس کاری که یک مشاور حقوقی انجام می دهد با کاری که وکلای سنتی انجام می‌دادند، بسیار متفاوت است.

مشاوران حقوقی تخصص حقوقی خود را به گونه‌ای به مشتریان عرضه می کنند که خارج از حوزه قانونی سنتی است. آنها تخصص حقوقی در زمینه‌های مختلفی دارند که با توجه به زمینه فعالیتشان قادر به ارائه مشاوره حقوقی هستند. برای مثال وکیل خانواده یا وکیل طلاق در زمینه‌هایی مانند مهریه، نفقه، تقسیم اموال و حضانت فرزندان به موکلان و مشتریان خود مشاوره می‌دهد، و یک وکیل حقوقی برای اثبات و یا انکار یک ادعای کیفری به افراد در دعاوی دادگاهی، مشاوره می‌دهد.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی رایگان

اگر برای مشاوره حقوقی واجد شرایط مالی نیستید، یک وکیل پایه یک دادگستری، ممکن است بتواند پرونده شما را به عنوان بخشی از کار حرفه ای خود بپذیرد.
مشاوره حقوقی رایگان برای افرادی است که توانایی پرداخت هزینه خدمات حقوقی را ندارند و واجد شرایط دریافت کمک حقوقی نیستند. مشاوره رایگان به افراد داوطلبانه است و هیچ الزامی برای انجام آن وجود ندارد، اگرچه بسیاری از وکلا به صورت رایگان به افراد واجد شرایط مشاوره می‌دهند و به آن‌ها در زمینه‌های حقوقی کمک می‌کنند.

وکلا می تواند در زمینه‌های مختلف حقوقی و درمورد مسائلی مانند: حقوق رفاهی، بدهی، مسائل مربوط به مسکن، قانون استخدام، خانواده، اختلافات شخصی، و … به افراد به صورت رایگان مشاوره بدهند. بسیاری از شرکت‌های حقوقی و وکلا این کار را به صورت داوطلبانه انجام می‌دهند و برای دریافت مشاوره رایگان حقوقی می‌توانید به وبسایت آن‌ها مراجعه کرده و یا به صورت تلفنی با آن‌ها تماس گرفته و درخواست مشاوره کنید.

وکلا و مشاوران حقوقی چندین جلسه مشاوره حقوقی رایگان را به صورت تلفنی برای مشتریان برگزار می‌کنند که در آن افراد می‌توانند با یک وکیل کیفری در مورد مسائل حقوقی و کیفری و دعاوی دادگاهی و یا یک وکیل طلاق یا خانواده در رابطه با موضوعات مربوط به خانواده صحبت کنند تا بهترین مسیر را برای برنده شدن در جلسات دادگاهی انتخاب کنند.

بسته به موقعیت و نوع مشکلات حقوقی، مشاوره و اطلاعات حقوقی که تفراد دریافت می‌کنند، می‌تواند متفاوت باشد. در برخی از شرایط اشخاص نیاز به مشاوره با یک وکیل دادگستری مجرب دارند؛ مانند طرح دعوی قضایی یا دفاع از اتهامات جنایی و یا موقعیت‌های دیگری که ممکن است به سادگی کسب اطلاعات حقوقی را برای افراد تضمین کنند.

برای دریافت اطلاعات حقوقی و مشاوره در مورد یک موضوع حقوقی خاص، به وب سایت وکلای مجرب در شهر خود مراجعه کنید و یا با آن‌ها تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوران حقوقی وکلایی هستند که توسط شرکتهای حقوقی برای کمک به یک پرونده یا موضوع حقوقی خاص استخدام می شوند. آنها اغلب در زمینه خاصی از قانون، مانند املاک، تجارت یا خانواده متخصص هستند. این ویژگی وکلا،  آنها را واجد شرایط میکند تا مشاور شرکتهایی باشند که ممکن است تجربه زیادی در نوع خاصی از قانون نداشته باشند

مشاوران حقوقی وظیفه مشاوره در مورد مسائل پیچیده حقوقی، شفاف سازی پرونده و ارائه پیشنهادات برای پیشبرد امور را به عهده دارند. مشاوران حقوقی معمولاً فقط به صورت خصوصی ( تلفنی و یا آنلاین ) به موکلان خود مشاوره ارائه میدهند.

به عنوان یک موضوع کلی، فقط یک وکیل متخصص میتواند به مشتریان خود مشاوره دهد، در حالی که هر کسی به غیر از  وکیل نیز میتواند اطلاعات حقوقی را بازگو کند. علاوه بر این، ارائه مشاوره یا وکالت غیر از وکیل در دادگاه توسط افراد دیگر و یا وکلای بدون مجوز، به طور کلی غیرقانونی است. برخلاف اطلاعات حقوقی، مشاوره حقوقی به مشاوره کتبی یا شفاهی در مورد یک موضوع حقوقی اشاره دارد که بر حقوق و مسئولیت های شخص دریافت کننده مشاوره تأثیر میگذارد. علاوه بر این، یک مشاوره تخصصی مستلزم تجزیه و تحلیل دقیق قانون است، زیرا در موقعیت خاص یک شخص اعمال می شود و برخلاف حدس و گمان مبتنی بر حقایق عمومی نیست.

بسیاری از افراد وقتی به کمک حقوقی نیاز دارند، قادر نیستند به صورت حضوری به وکیل متخصص مراجعه کنند و یا وکیل مجربی در محل زندگی آنها وجود ندارد، در این صورت این افراد میتوانند به صورت آنلاین و یا تلفنی مستقیماً از وکیل و مشاور حقوقی، کمک بخواهند و مشاوران  در مورد مسائل حقوقی، خانواده یا تجارت به آنها مشاوره دهند. بیشتر مشاوران حقوقی بدون هزینه و به صورت کاملاً رایگان، به افراد کمک می کنند تا مشکلات حقوقی آنها را حل کنند.

مشاوره قضایی

مشاوره قضایی و یا حقوقی نوعی مشاوره تخصصی در زمینه‌های حقوقی مختلف است که به افرادی که مشکلات حقوقی دارند، ارائه می‌شود.
مشاوره قضایی عبارت است از ارائه نظر حرفه‌ای یا رسمی در مورد ماهیت یا رویه قانون در رابطه با یک وضعیت واقعی خاص توسط وکیلان و مشاوران حرفه‌ای حقوقی. ارائه مشاوره قضایی اغلب شامل تجزیه و تحلیل مجموعه‌ای از حقایق و توصیه به شخص برای اتخاذ یک روش خاص بر اساس قانون قابل اجرا برای حل مشکلات حقوقی است. مشاوره قضایی عموماً مستلزم تشخیص دادگاه است که یک فرد در انجام یک اقدام خاص با مشکل مواجه است و دادگاه فرد مورد نظر را به یک مشاور حقوقی امین و مورد اعتماد ارجاع می‌دهد تا توصیه‌هایی به فرد ارجاع شده بدهد.

مشاوره قضایی

ملزومات یک‌ جلسه مشاوره حقوقی

موقعیت‌‌های زیادی وجود دارد که در آن مشتریان به دنبال خدمات یک مشاور حقوقی هستند.
جامعه امروزی به وکلا و مشاوران مجرب و متخصص نیاز دارد تا به افراد در زمینه‌های مختلف حقوقی مشاوره داده و آن‌ها را در این مسیر یاری کنند.

دعاوی قضایی، مراقبت‌‌های بهداشتی و درمانی، انطباق، کشف الکترونیکی، حریم خصوصی و امنیت داده‌‌ها، و مدیریت سوابق، از جمله بیشترین زمینه‌های حقوقی هستند که افراد امروزه با آن‌ها سر و کار دارند و برای حل این مشکلات لازم است تا افراد متخصصی در این زمینه وجود داشته باشند تا مشاوره حقوقی به افراد ارائه دهند.

از ملزومات یک جلسه مشاوره حقوقی می‌توان به توانمندی و تخصص مشاور، رو راست بودن موکل با مشاور حقوقی و بیان کردن دعاوی با صراحت، رازداری مشاور حقوقی و کمک بی چون و چرا به موکل، اشاره کرد. اگر مشکل حقوقی شما به گونه‌ای است که مجبور هستید بدون وکیل به دادگاه بروید، مشاور حقوقی می‌تواند به شما توضیح دهد که روند کار دادگاه چگونه است، و به شما در ارائه اطلاعات و هرگونه اسنادی که ممکن است در دادگاه به آن نیاز داشته باشید، کمک کند.

خدمات تخصصی مشاوره حقوقی

خدمات تخصصی مشاوره حقوقی

یک مشاور حقوقی می تواند به افراد، مشاغل یا سازمان‌ها در مورد تعهدات یا مشکلات قانونی خود مشاوره دهد. مشاوران و وکلای حقوقی با بررسی کامل مسائل شما مشاوره حقوقی ارائه می دهند. مشاوران حقوقی اسناد قانونی را تهیه می کنند که برای شخص یا سازمان لازم است. یک مشاور حقوقی هرگونه مشاوره مرتبط را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و اطمینان حاصل می کند که موکلان خود در برابر قانون به صورت یکسان قرار دارند.

یک مشاور حقوقی ممکن است در زمینه خاصی مانند مالیات، خانواده و طلاق، دعاوی جنایی و یا املاک تخصص داشته باشد. مشاور حقوقی با توجه به مهارت و تخصص خود می‌تواند به صورت مستمر نمایندگی یک شرکت را داشته باشد. مشاوران حقوقی می‌توانند اطمینان حاصل کنند که هیچ اقدام قانونی علیه شرکت یا سازمان انجام نمی شود. آنها مسئول ایجاد و تجزیه و تحلیل اسناد قانونی برای مشتریان خود هستند. مشاوران و وکلای حقوقی اطمینان حاصل می‌کنند که کسب و کار سازمان و یا اشخاص مطابق با تمام قوانین و مقررات جاری کشور است.

اگر به مشاوره حقوقی حرفه ای نیاز دارید، مرکز مشاوره وکلا، محل خوبی برای شروع است. مراکز مشاوره مانند مراکز حقوقی، از وکلا و سایر کارمندان متخصص تشکیل شده اند که می توانند مشاوره حقوقی رایگان نیز به افراد واجد شرایط ارائه دهند و به شما در تصمیم گیری در مورد نیاز به یک وکیل یا مشاور حقوقی دیگر کمک کنند.

به عبارت ساده، درست همانطور که پیشگیری بهتر از درمان است، مشاور حقوقی نیز به شما کمک می کند تا ریسک قانونی را مدیریت و شناسایی کنید، این خطرات و ریسک‌ها ممکن است شخصی، حرفه‌ای، شرکتی، منابع انسانی و یا با کار مرتبط باشند. امروزه مشاور حقوقی به معنای رشد در بخش‌های اصلی یک‌ جامعه است. رشد تکنولوژیکی و عوامل متعدد دیگر، ابتکار و خلاقیت وکلا و مشاوران حقوقی را به چالش می کشد.

امروزه، جامعه، سازمان‌ها و شرکت‌ها به مشاوران حقوقی نیاز دارند تا در مورد خدمات جانبی مانند مشاوره سرمایه‌گذاری، خدمات مشاوره، و سرمایه‌گذاری ریسک پذیر و … به آنها مشاوره دهند.

مشاوران حقوقی طیف گسترده‌‌ای از تخصص‌های حقوقی از جمله بهبود سودآوری و کارایی سازمان‌ها، ارائه راه‌حل‌‌ها و مشاوره برای استراتژی‌‌های توسعه، مشکلات شخصی و حقوقی مشتری، بازاریابی و بهره‌ وری، مشاوره در مورد مسائل قانونی و برنامه‌‌ای برای مدیریت فعال ریسک‌‌ها، تجزیه و تحلیل مشکلات و توسعه راه‌ حل‌‌هایی برای دستیابی به اهداف شرکت‌ها و سازمان‌ها، ارائه می‌کنند.
پیش نویس و مذاکره اسناد قانونی، انجام تحقیقات حقوقی، تجزیه و تحلیل برنامه های بازنشستگی ها، بیمه و اوراق بهادار، انجام تحقیقات حقوقی و تجزیه و تحلیل قوانین مالیاتی در کشور، عملیات و معاملات برنامه‌ها، حل مسائل عملیاتی، حمایت از مشتریان برای جمع آوری حقایق در مورد حل و فصل دعاوی قضایی، احضاریه‌ها و شکایات، تجزیه و تحلیل اختلافات فردی و انجام تحقیقات قانونی برای اجرای یک مسیر اقدام، پیش نویس پرونده‌های نظارتی با تنظیم کننده‌های بیمه و بررسی و تشکیل دفترچه‌ها، نظارت کارکنان به بودجه، دستورات نگهداری سوابق و سیاست‌ها، موجودی‌های قانونی، مدیریت دانش و تداوم کسب و کار، نظارت بر تحولات قانونی و نظارتی و تجزیه و تحلیل قانونی با اجرای مورد نیاز، از دیگر خدمات تخصصی مشاوران حقوقی و وکلای کیفری و دادگستری در کشور است.

مشاوران حقوقی علاوه بر موارد ذکر شده، همچنین در زمینه طراحی ابزارهای سهام و وام، نوشتن قراردادهای زیرساختی، قراردادهای نیرو، تهیه پیش نویس قراردادهای مالی پروژه، نهایی کردن سرمایه گذاری‌های فراملی، سرمایه گذاری مشترک و قراردادهای انتقال فناوری تخصص دارند.

مشاوره حقوقی حرفه‌ای توسط وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی حرفه‌ای توسط وکیل دادگستری

اگر شما هم مشکل حق‌قی دارید، می‌توانید مشاوره حقوقی و اطلاعاتی برای حل مشکلات حق‌قی خود دریافت کنید، به عنوان مثال در مورد تصمیمات بدهی در مورد مزایای تبعیض کارفرما، وضعیت مهاجرت، دعاوی قضایی، خانواده و … در اسرع وقت از وکلای مجرب دادگستری، مشاوره تخصصی و اطلاعات دریافت کنید.

یک مشاور حقوقی، با آموزش تخصصی در زمینه مشکلات حقوقی می توانند به شما کمک کند تا آن را حل کنید، یا به شما توصیه هایی در مورد کارهای بعدی که لازم است انجام بدهید، بدهد. شما با مراجعه به یک مشاور حقوقی و دریافت مشاوره تخصصی ممکن است بتوانید بدون مراجعه به دادگاه مشکل حقوقی خود را حل کنید. اگر برای حل مشکل حقوقی خود نیاز به مراجعه به دادگاه دارید، می توانید نحوه آماده شدن برای جلسه دادگاه را نیز توسط مشاور حقوقی، آموزش ببینید.

وظایف مشاور حقوقی

وظایف مشاور حقوقی

مشاوره حقوقی دارای ویژگی‌های زیر است:

  • مشاوره حقوقی نیاز به دانش، مهارت، آموزش و قضاوت حقوقی دارد.
  • مشاوره حقوقی قانون خاصی را در مجموعه ای از شرایط اعمال می کند.
  • مشاوره حقوقی بر حقوق یا مسئولیت‌های قانونی یک فرد تأثیر می گذارد.
  • مشاوره حقوقی در مشاور ایجاد مسئولیت می‌کند.

مشاور حقوقی حرفه‌ای است که راهنمایی‌های حقوقی را به مشاغل و افراد ارائه می دهد.
زمینه های متداول مشاوره حقوقی شامل قانون تجارت، املاک و مستغلات، امور خارجی و حقوق مالی و دعاوی شخصی و خانوادگی است.
مشتریان مشاوران حقوقی را استخدام می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تصمیمات قانونی اتخاذ می‌کنند.

یک مشاور حقوقی وظیفه دارد مشکل حقوقی مشتری و یا موکل خود را به صورت عمیق تجزیه و تحلیل کند و پیش بینی‌های لازم را در این زمینه به مشتری اطلاع دهد و فرد را برای جلسات دادگاه و دعاوی قضایی و حقوقی آماده کند و در تمام مسیر حقوقی همراه مشتری باشد. مشاور و وکیل حقوقی وظیفه دارد در طول فرآیند کاری مشاوره، اطلاعات شخصی و حقوقی مشتری را کاملاً محرمانه نگه دارد و به او در پیروز شدن دعاوی حقوقی‌اش کمک کند.